Implanty

Profesjonalna implantologia

Kto by nie chciał mieć jasnego, perfekcyjnego uśmiechu? Nawet jeśli zęby są nadszarpnięte upływem czasu obecnie Twój dentysta może to zmienić.

Wypadek podczas uprawiania sportu lub upadek mogą pozostawić braki w Twoim uśmiechu na każdym etapie Twojego życia. Próchnica oraz zapalenie przyzębia w ciągu wielu lat mogą spowodować utratę dużej ilości zębów. Są to stresujące sytuacje, jednak zasłanianie i maskowanie tych ubytków czy wymienne protezy nie są już konieczne.

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Twój dentysta posiada teraz nowoczesne rozwiązanie, alternatywne dla konwencjonalnych rozwiązań protetycznych. Implant przejmuję funkcję zęba i jest jego najbliższym substytutem. Zintegrowany w kości implant pozwala znów jeść, śmiać się i mówić bez obaw.

Profesjonalna implantologia

Co to jest implant?

 • jest to nic innego jak sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Te niewielkie tytanowe części stanową wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębowe, które stają się integralnym elementem szczęki. Są tak pewne jakby były częścią Ciebie i zapewniają stabilną podstawę dla pojedynczych koron, większych mostów czy protez zębowych.
 • zęby osadzone na implantach są praktycznie identyczne z zębami własnymi oraz dają całkowicie naturalne odczucie. Znika problem ruszającej się protezy. Nie ma potrzeby uszkadzania zębów sąsiednich w celu wykonania mostu. Implanty umożliwiają bezpieczne rozwiązania w każym wieku i w każdej sytuacji. Trwałe, wytrzymałe na siły zgryzowe i tak indywidualne jak Ty.

Pamiętaj, leczenie implantami składa się z kilku etapów

 • etap chirurgiczny polegający na wprowadzeniu implantu w kość
 • etap wgajania trwający od 3 do 6 miesięcy (w tym czasie dochodzi do trwałego połączenia kości z implantem)
 • etap odbudowy protetycznej polegający na wykonaniu uzupełnień w postaci koron lub mostów cementowanych na łącznikach wkręconych do implantów lub przykręcanych bezpośrednio do łączników. W przypadku protez opartych na implantach elementem mocującym protezę do implantów mogą być zatrzaski kulkowe, belki lub elementy magnetyczne.
 • etapy kontrolne (po zakończeniu leczenia protetycznego Pacjent powinien zgłaszać się na wizyty kontrolne celem właściwej oceny higieny i stanu uzupełnień - przestrzeganie tej procedury umożliwia odpowiednio wcześnie wychwycić ewentualne problemy i zaradzenie im).

Gabinet jest autoryzowanym gabinetem DENTSPLY Implants

Pracujemy z wykorzystaniem najlepszych, sprawdzonych klinicznie technologii implantacji. Gabinet posiada Znak Jakości BIOMET 3i będący gwarancją najwyższej jakości wykonania implantów.

Dentsply Biomet 3i
 • Implanty - wskazania i przeciwskazania

  Wskazania do implantacji - dla kogo są implanty zębowe Możliwości implantacji omawiane są indywidualnie, lecz głównie proponujemy implanty w przypadkach:

 • Poradnik implantologiczny

  Zapisująć się do Newslettera akceptujesz regulamin i politykę prywatności Implanty są coraz częściej stosowane w dentystyce u pacjentów po utracie zęba. Okazało się, że leczenie implantologiczne jest stabilnym, efektywnym i udanym w długiej perspektywie środkiem zapewniającym wysoki poziom komfortu dla pacjentów. Szczegóły dotyczące metod leczenia, materiałów i systemów implantologicznych zostały szerzej opisane w naszym poradniku, który już teraz możesz pobrać zupełnie za darmo.

kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami

Specjalistyczna Praktyka Lekarska Elżbieta Sujka
-Klinika Stomatologii Estetycznej


10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14
(wejście przy Deutche Bank)


Godziny otwarcia:

• poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
• soboty: po uzgodnieniu telefonicznym

tel: (+48) 89 527 95 04

tel: (+48) 89 675 50 11

tel: (+48) 504 081 286

elzbieta@sujka.com.pl