• Akcja społeczna „Pokaż ząbki!” II edycja

  2015-10-13 08:43:51

  We środę 7 października 2014 o godz. 13.30 w Gabinetach Stomatologicznych dr Elżbiety Sujki przy Targu Rybnym 14 (wejście przy Deutche Bank) odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca II edycję akcji społecznej „Pokaż ząbki!”. Akcję zainaugurowało badanie stanu uzębienia specjalnym aparatem laserowym do wczesnego wykrywania próchnicy grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrównie (powiat olsztyński).

 • Kiedy należy udać się z wizytą kontrolną do protetyka?

  2015-06-08 11:25:23

  Protezy, mimo starań stomatologów, potrafią sprawiać problemy. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach koniecznie trzeba się udać do gabinetu dentystycznego na kontrolę.Wizyta po założeniu protezyJeśli protetyk nie zalecił inaczej, wizyta kontrolna po założeniu protezy powinna się odbyć w ciągu jednego lub dwóch dni. Oczywiście, w przypadku wystąpienia bolesności lub uciążliwego dyskomfortu, w gabinecie powinniśmy znaleźć się wcześniej.Uwaga! Protezę, która jest niewygodna, trzeba założyć przynajmniej na kilka godzin przed wizytą. Jest to, niestety, konieczne, by lekarz – na podstawie powstałych na błonie śluzowej podrażnień – mógł protezę jeszcze raz dopasować do naszych potrzeb.Nie naprawiaj protezy na własną rękęJeśli proteza ulegnie uszkodzeniu – np. pęknie lub wypadnie z niej ząb, nigdy nie należy wykonywać napraw na własną rękę. Takie działania mogą skutecznie uniemożliwić zreperowanie protezy i konieczne będzie stworzenie zupełnie nowej. Zamiast próbować protezę skleić lub przypiłować, lepiej udajmy się od razu do gabinetu.Ból to zawsze sygnał ostrzegawczyRównież w przypadku gdy noszenie protezy sprawia nam ból albo wydaje się ona niedopasowana (np. słabo się trzyma), też powinniśmy jak najszybciej umówić wizytę. Źle dopasowana proteza może być przyczyną powstawania ran i uciążliwych stanów zapalnych.Wizyty kontrolne u protetykaNawet jeśli wydaje nam się, że z naszą protezą nic się nie dzieje, powinniśmy odwiedzać gabinet stomatologiczny raz na pół roku.Czytaj więcej w dziale: Protetyka. 

 • Ząb sam przestał boleć? To niekoniecznie powód do radości

  2015-05-26 13:32:18

  Większość osób wie, że ból zęba powinien być powodem do niepokoju. Jednak mimo to sporo pacjentów odwleka wizytę u dentysty, łudząc się, że dyskomfort sam ustąpi. I rzeczywiście, czasem ból przechodzi sam z siebie, ale nie zawsze jest to powód do radości.Różne powody bólu zębówPowodów bólu zębów może być sporo – od nadwrażliwości, poprzez stany zapalne miazgi i przyzębia, aż po mechaniczne uszkodzenia tkanek. Jednak niezależnie od przyczyny, bólu zębów nie powinniśmy nigdy bagatelizować. Pamiętajmy też, że jeśli bolesności zęba towarzyszy podniesienie temperatury ciała lub obrzęk, powinniśmy reagować natychmiast i niezwłocznie umówić wizytę u stomatologa. To sygnały wyjątkowo alarmujące.Ząb przestał boleć? To niekoniecznie dobry znakSamoistne ustąpienie bólu zęba może i brzmi dobrze, ale niekoniecznie musi oznaczać coś pozytywnego. Wbrew powszechnemu przekonaniu najczęstszymi powodami ustępowania bólu nie jest zniknięcie problemu, a zupełne obumarcie miazgi i otwarcie się komory zakażonego zęba, co zmniejsza wysokie ciśnienie panujące w objętym zmianami chorobowymi obszarze. Wszystko to w efekcie prowadzi do tymczasowego zaniku albo złagodzenia intensywności dolegliwości bólowych, które z czasem wrócą ze zdwojoną siłą.Nie bagatelizuj problemów z zębamiWarto wiedzieć, że to właśnie miazga jest wysoce unerwioną i unaczynioną tkanką – to dzięki niej odczuwamy ból zębów. Gdy ząb nas przestaje boleć, miazga najprawdopodobniej obumarła, a sam ząb jest martwy. Pojawia się wtedy ryzyko przeniesienia stanu zapalnego na kości i tkanki około zębowe, bo bakterie, które dostały się do miazgi i doprowadziły jej śmierci, szukają sobie innego pożywienia, zakażając inne tkanki. W skrajnych przypadkach konieczne mogą być nawet implanty zębów, więc lepiej zawczasu umówić wizytę w gabinecie stomatologicznym, a nie czekać na to aż ból sam przejdzie.

 • Nie lekceważ zgrzytania zębami

  2015-05-26 13:31:12

  Mimowolne zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęki w trakcie snu może być poważnym problemem zdrowotnym. Ta przypadłość, określana fachowo jako bruksizm, nieuchronnie prowadzi do dolegliwości bólowych i zniszczenia struktury zębów.Przyczyny i leczenie bruksizmuPrzyczyny tej dolegliwości w dalszym ciągu są nie do końca zbadane. Naukowcy wskazują po części na genetyczne obciążenia, reakcje związane ze stresem, jak i na nieprawidłowości w budowie jamy ustnej i wady zgryzu. Ilość czynników, która wpływa na występowanie bruksizmu, sprawia, że wciąż nie najlepiej radzimy sobie z jego leczeniem. W terapii stosuje się zarówno leki uspokajające połączone z psychoterapią, jak i zabiegi z zakresu protetyki (przeczytaj więcej na ten temat w dziale: protetyka).Bruksizm – skutki dla zdrowiaDługotrwałe i niekontrolowane zgrzytanie zębami prowadzi do ścierania szkliwa, pęknięć i rozchwiania zębów, a w efekcie także do deformacji zgryzu. Uszkodzeniu mogą również ulec stawy skroniowo-żuchwowe (początkowo pojawiają się w nich zmiany zapalne, które z czasem przekształcają się w zmiany zwyrodnieniowe).Patologiczne zaciskanie szczęki nie najlepiej znoszą też nasze mięśnie, zwłaszcza te twarzy, szyi i karku – może występować zarówno bolesność, jak i uciążliwe przykurcze. Ból czasem pojawia się także w okolicy oczodołów i uszu. Bardzo często osoby cierpiące na bruksizm skarżą się na przewlekłe bóle głowy i karku oraz na ograniczoną ruchomość szyi, głowy i szczęki.

 • Zębów lepiej nie wybielać w domu

  2015-05-18 15:37:56

  Metody wybielania zębów rodem z internetowych poradników to prosta droga do naruszenia szkliwa i poważnych problemów zdrowotnych. Wyjaśniamy, dlaczego wybielanie zębów w domowych warunkach może być niebezpieczne.

 • Chirurgiczne usunięcie zęba

  2015-05-12 07:42:53

  Chirurgiczne usunięcie zęba wykonywane jest w sytuacjach, gdy z różnych względów niemożliwa jest tradycyjna ekstrakcja zęba. To procedura trudna i inwazyjna, która musi być wykonywana przez chirurga z doświadczeniem.

 • Kiedy trzeba usunąć ósemki?

  2015-04-28 07:37:53

  Ósemki to zęby, które z punktu widzenia ewolucji nie są nam już potrzebne. Nic więc dziwnego, że potrafią sprawić sporo problemów.

 • Cztery kroki do pięknych i zdrowych zębów

  2015-04-28 07:34:03

  Niestety, w dalszym ciągu na fotelach w gabinetach dentystycznych zasiadają pacjenci z przypadłościami, których można uniknąć, stosując się do podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Właśnie dlatego przygotowaliśmy nasz krótki poradnik.

 • Zapalenie dziąseł – sygnały ostrzegawcze

  2015-04-17 10:43:35

  Zapalenie dziąseł to poważny problem, z którym na szczęście zazwyczaj można szybko się uporać. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie zwrócić uwagę na sygnały ostrzegawcze, które dają nam nasze zęby i dziąsła.

 • Czy wiesz jak prawidłowo używać nici dentystycznej?

  2015-04-17 10:40:10

  Nitkowanie zębów wydawałoby się czynnością banalną. Warto jednak zapoznać się z kilkoma zaleceniami, żeby mieć pewność, że tę bardzo ważną czynność wykonujemy w sposób prawidłowy.

 • Bolesne ząbkowanie – jak ulżyć maluchowi?

  2015-04-17 10:34:40

  Nie da się ukryć, ząbkowanie jest długim, a czasem bardzo bolesnym procesem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy kilka sugestii dla rodziców, których pociechy ciężko znoszą ząbkowanie.

 • Implanty i nieustabilizowana cukrzyca nie muszą się wykluczać

  2015-04-17 10:14:36

  Do takich wniosków doszli naukowcy z amerykańskiego Health Science Center przy University of Texas w San Antonio. Badanie opublikowane zostało w grudniu zeszłego roku w Journal of the American Dental Association.

 • Złamany ząb to nie koniec świata

  2015-04-17 09:59:15

  Wypadki chodzą po ludziach i czasem nawet tak twarda część naszego organizmu jak zęby ulega uszkodzeniu.

 • Dziecko u stomatologa – jak przygotować malucha do pierwszej wizyty?

  2015-03-24 15:29:32

  Pierwsza wizyta u dentysty powinna przebiegać w spokojnej atmosferze. O komfort naszego dziecka powinien zadbać sam lekarz, ale to także od nas, rodziców zależy, jak maluch zniesie pierwsze spotkanie ze stomatologiem.

 • Elżbieta Sujka główną laureatką Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2015

  2015-03-11 14:18:21

  Elżbieta Sujka otrzymała statuetkę z rąk Dyrektora Gabinetu Marszałka Województwa Zbigniewa Cieciucha. Gala honorująca wyjątkowe kobiety z Warmii i Mazur odbyła się już po raz siedemnasty. Wybory cieszą się ogromną popularnością. Zgłaszane są do nich panie, które w minionym roku były bohaterkami publikacji, otrzymały nagrodę w swojej dziedzinie bądź zostały zauważone przez swoje środowiska. Spośród 23 kandydatek wyłoniono dziesiątkę, wśród której jury składające się z 13 uznanych osób wybrało dr Elżbietę Sujkę jako zwyciężczynię tegorocznej gali. 

 • Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

  2015-03-06 15:50:55

  Chirurg stomatolog jest lekarzem wykonujących szereg zabiegów związanych z obszarem całej jamy ustnej. Zajmuje się on nie tylko ekstrakcjami (wyrywaniem) zębów, ale nierzadko także chirurgią odtwórczą utraconych tkanek miękkich i tkanki kostnej.

 • Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?

  2015-02-27 15:47:03

  Zdrowe zęby to przede wszystkim efekt systematyczności i prawidłowej higieny jamy ustnej.

 • Paradontoza to także problem młodych ludzi

  2015-02-16 15:17:52

  Jesteś młody i nie masz próchnicy, więc uważasz, że paradontoza cię nie dotyczy? To błąd! Ta poważna choroba przyzębia dotyka także młodych ludzi.

 • Strach przed dentystą – poważny problem

  2015-01-30 08:29:08

  Dentofobia, czyli strach przed dentystą, to wciąż bardzo powszechny problem, pomimo ciągłego udoskonalania techniki stomatologicznej. Dzisiaj podpowiemy, jak sobie z tą mocno utrudniającą.

 • Kiedy stosujemy licówki?

  2015-01-23 14:16:45

  Licówki to rodzaj uzupełnienia stosowanego w stomatologii zazwyczaj w celach estetycznych. Są one cienkim płatkiem mocowanym na przedniej części zębów, który jest w stanie zmienić między innymi długość i kształt naszego uzębienia.

 • Ósemki – problematyczne zęby

  2015-01-16 14:59:50

  Ósemki, popularnie nazywane zębami mądrości, a przez lekarzy stomatologów trzecimi zębami trzonowymi, potrafią przysporzyć swoim właścicielom sporo problemów.

 • Zadbaj o swoje dziąsła w trzech prostych krokach

  2015-01-16 14:50:48

  Zdrowe dziąsła to jedna z podstaw olśniewającego uśmiechu. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże zadbać o stan dziąseł, a przy okazji także o całą jamę ustną.

 • Jak poradzić sobie z nadwrażliwością zębów?

  2015-01-09 14:57:56

  Wrażliwe zęby wymagają specjalnej opieki. W naszym dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak radzić sobie z nadwrażliwością.

 • Skąd się bierze próchnica?

  2015-01-09 14:56:42

  Próchnica jest najczęstszym problemem, z którym pacjenci trafiają do gabinetów dentystycznych. Warto więc wiedzieć skąd się bierze ta zakaźna i bakteryjna choroba zębów i jak jej zapobiegać.

 • Złe nawyki, które niszczą twoje zęby

  2014-12-16 15:34:02

  Przygotowaliśmy listę nawyków i zachowań, które mogą niszczyć zęby. Naprawdę warto ją przejrzeć, bo być może część z tych problemów dotyczy także ciebie, drogi czytelniku.

 • Dobry dentysta - jak go rozpoznać?

  2014-12-08 09:17:04

  Na dobrego dentystę składa się wiele czynników – nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także kwestie zdawałoby się tak oczywiste jak podejście do pacjenta i wystrój gabinetu. Dzisiaj postaramy się podpowiedzieć jak rozpoznać owego enigmatycznego "dobrego stomatologa", który właściwie zadba o stan naszego uzębienia.

 • Czym zajmuje się periodontolog?

  2014-11-28 12:31:44

  Periodontolog to, mówiąc najprościej, lekarz stomatolog, do którego udajemy się w przypadku chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. A czym dokładnie są owe choroby, opowiemy za chwilę.

 • Zdrowe zęby dziecka w czterech krokach

  2014-11-21 10:20:02

  Ubytki w zębach to efekt wybuchowej mieszanki bakterii, częstego spożywania pokarmów bogatych w cukry i węglowodany, równie częstego picia kwaśnych, gazowanych napojów oraz nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Wszystko to prowadzi nieuchronnie do pojawienia się próchnicy. Dzisiaj podpowiemy jak wykształcać dobre nawyki u swojego dziecka już od najmłodszych lat, tak aby cieszyło się zdrowym i pięknym uśmiechem.

 • Dentyści w USA skupują słodycze po Halloween

  2014-11-17 11:36:02

  Już od dobrych kilku lat dentyści z całych Stanów Zjednoczonych uczestniczą w programie mającym na celu odkupienie od najmłodszych pasjonatów Halloween przynajmniej części ze zgromadzonych w trakcie radosnego świętowania słodyczy.

 • Rozwiązanie konkursu wakacyjnego

  2014-11-12 12:19:23

  W ramach naszego konkursu "Wakacyjny obiektyw na najpiękniejszym uśmiechu Twojego dziecka", chcemy serdecznie podziękować za ogromną aktywność wszystkich mam i dzieciaków.

 • Odpowiednia opieka dentystyczna zmniejsza ryzyko infekcji szpitalnych

  2014-11-05 11:25:54

  Okazuje się, że właściwa opieka dentystyczna może być sposobem na ograniczenie zakażeń dróg oddechowych u pacjentów przebywających na oddziałach intensywnej opieki medycznej (OIOM). Właśnie takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez grupę brazylijskich naukowców.

 • Truskawki wybielają zęby? Niekoniecznie

  2014-10-28 08:28:24

  Mamy złą wiadomość dla wszystkich tych, którzy uważają, że zęby można skutecznie wybielić domowymi sposobami bez pomocy dentysty. Dr So Ran Kwon, naukowiec z University of Iowa, zajęła się naturalną metodą bardzo popularną na wszelkiego rodzaju portalach z poradami, a mianowicie wybielaniem zębów przy użyciu mieszanki z truskawek i sody oczyszczonej. Wnioski, które płyną, z przeprowadzonego przez nią badania są jednoznaczne – ten sposób nie tylko jest nieskuteczny, ale także szkodliwy dla naszych zębów.

 • Konkurs - weź udział

  2014-09-23 15:11:09

  Wygraj leczenie zębów Twojego dziecka Wakacyjny obiektyw na najpiękniejszym uśmiechu Twojego dziecka Wygraj wyleczenie ząbków dla Twojego przedszkolaka! Wystarczy, że opublikujesz zdjęcie swojego uśmiechniętego dziecka z wakacji na naszej stronie: www.facebook.com/stomatologiaestetycznasujka. Konkurs trwa do 06.10.2014r. Nagroda Główna w konkursie to wyleczenie zębów dla Twojego dziecka!!! Jury przewiduje również nagrody wyróżnienia ! Ostateczny termin publikowania prac to: 06.10.2014r. do godziny 23:59 ! Podziel się swoim szczęściem z wakacji już teraz :-) Decyzja o udziale w konkursie jest jednoznaczna z akceptacją REGULAMINU. ZOBACZ REGULAMIN Polityka Prywatności Konkursu: POLITYKA PRYWATNOŚCI

 • Akcja "Pokaż ząbki" przynosi pierwsze efekty

  2014-08-12 13:54:59

  Już ponad 50-cioro dzieci skorzystało z możliwości bezpłatnych badań stanu uzębienia laserowym aparatem w klinice stomatologicznej przy Targu Rybnym 14 (wejście przy Deutche Bank).

 • Akcja społeczna "Pokaż ząbki!"

  2014-08-12 10:44:33

  Według najnowszych badań GUS 90% dzieci w Polsce ma próchnicę. Powodem jest słaba opieka stomatologiczna w szkołach i nadmierne spożywanie słodyczy oraz słodkich napojów przez dzieci.

 • Jak dbać o zęby dziecka?

  2013-08-19 13:21:30

  Polska zajmuje jedno z pierwszych miejsc na niechlubnej liście krajów o najwyższym poziomie próchnicy wśród najmłodszych. Według badań prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia aż 40 proc. dzieci w wieku do 6 lat i 80 proc. w wieku do 12 lat ma chore zęby.

 • Daję ludziom piękny uśmiech - wywiad z dr Elżbietą Sujką

  2013-04-06 23:25:09

  Spod jej ręki wychodzą najpiękniejsze uśmiechy, a w każdym człowieku potrafi dostrzec piękno. Choć lekarz dentysta wzbudza czasem lęk, tej pani doktor nie trzeba się bać.

Inne usługi

Wyślij zapytanie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka spółka partnerska z siedzibą w Olsztynie przy ul. Targ Rybny 14 NIP: 9492200903, numer KRS: 0000551090. Więcej szczegółów pod tym linkiem: LINK Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka spółka partnerska z siedzibą w Olsztynie (numer KRS: 0000551090) w celu świadczenia usług medycznych przez Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka spółka partnerska z siedzibą w Olsztynie (numer KRS: 0000551090).

kontakt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na niniejsze zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a o przysługujących mi prawach: dostępu do danych, możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, o prawie do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu oraz o prawie do wycofania zgody. Administratorem danych osobowych jest Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka spółka partnerska z siedzibą w Olsztynie przy ul. Targ Rybny 14 NIP: 9492200903, numer KRS: 0000551090. Więcej szczegółów pod tym linkiem: LINK Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka spółka partnerska z siedzibą w Olsztynie (numer KRS: 0000551090) w celu świadczenia usług medycznych przez Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka spółka partnerska z siedzibą w Olsztynie (numer KRS: 0000551090).

Zapraszamy do kontaktu z nami

Specjalistyczna Praktyka Dentystyczna Sujka Sp. p.
- Klinika Stomatologii Estetycznej


10-020 Olsztyn, ul. Targ Rybny 14
(wejście przy Deutche Bank)


Godziny otwarcia:

• poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
• soboty: gabinet nieczynny